V tridsiatych rokoch minulého storočia sa otvoril nový hotel, ktorý Bratislavčanov fascinoval svojou modernou architektúrou a postupne sa stal vyhľadávaným vďaka útulnej kaviarni, francúzskej reštaurácii a Tatra kabaretu neskôr premenovaného na slávnu Tatra revue. Hotel sa stal centrom kultúrneho i spoločenského života a v štyridsiatych rokoch dokonca aj toho športového, nakoľko sa tu začali organizovať boxerské zápasy v Tatra ringu.

Sláva sa Tatre nedala nikdy odoprieť nakoľko sa o nej dokonca písalo v knihách Zlaté 60. roky, Smiech a slzy Tatra revue či Bol raz jeden Kabaret. Ukončením Pražskej jari a začiatkom normalizačného procesu sa však pomaly skončila aj sláva Tatra revue a kultúra sa do Tatry vrátila až založením Štúdia S, neskôr premenovaným na Štúdio L+S, ktoré tam sídli dodnes. Takže ak plánujete pobyt v hlavnom meste spojiť s kultúrnym zážitkom, odporúčame Vám práve Hotel Tatra, lebo vymeniť večer v hotelovej izbe pred televízorom za divadelný večer, len máloktorý hotel sa môže pochváliť tým, že v jeho priestoroch sídli slávne divadlo.

Hotel sa však snaží obnovovať tradíciu kultúrneho a spoločenského života v Tatre organizovaním plesu, večierkov, recepcií či rôznych iných podujatí.

História

1930

Otvorenie Hotela Tatra, centrum kultúrneho života v Bratislave vďaka Tatra kabaretu.

1958

Tatra kabaret bol premenovaný na Tatra revue.

1970

Zrušenie Tatra revue následkom normalizácie.

2008

Kompletná rekonštrukcia a prístavba novej časti hotela.

2016

Renovácia hotela.